2009'un Başından Beri Devam Ettiğimiz TA Orginal Theme v1.5 'i Geliştirerek v2.0 İle Karşınızdayız. Görselliği ve Kolay Kullanım Olanaklarını Titizlikle Gerçekleştirdik.

Yorumları Buradan Takip Edebilirsiniz.

Facebook Sayfasına Buradan Ulaşabilirsiniz.

Hack l TurkishAjan Turkish Hacking&Security Forum

Unicef

Hack l TurkishAjan Turkish Hacking&Security Forum » TA General Forums » Biyografi » Prof. Dr. Haydar Baş Kimdir?
Biyografi Ünlü Kişilerin Biyografileri


Yeni Konu açCevapla
 
LinkBack Seçenekler Değerlendirme Stil
Alt 14 Eylül 2009, 17:21   #1 (permalink)
eminecik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 • Teğmen
 • Üyelik tarihi: 14 Eylül 2009
 • Mesajlar: 17
 • Konular: 3
 • Ettiği Teşekkür: 0
  1 Mesajında 1 Kez Teşekkür Aldı
Standart

Prof. Dr. Haydar Baş Kimdir?

Prof. Dr. Haydar Baş Kimdir?
Prof. Dr. Haydar BAŞ'ın Biyografisi Prof. Dr. Haydar Baş 1947 yılında Trabzon'da doğmuştur. İlk, orta ve lise tahsilini Trabzon'da tamamlamasının ardından; 1970 senesinde, Kayseri'deki Erciyes Üniversitesi'ne bağlı Yüksek İslam Enstitüsü'nden mezun olmuştur.

Lisansüstü eğitimini ve doktorasını "Veda Hutbesinde İnsan Hakları" konusundaki tezi ile Bakü Devlet Üniversitesi'nde tamamlamış ve bu üniversitede göreve başlamıştır. Doktora sonrası akademik çalışmalarına devam ederek "İslam ve Hz. Mevlana", "Tasavvuf Tarihi", "Din Sosyolojisi" ve "Din Psikolojisi" konularındaki tezleri neticesinde "Profesörlük" unvanını da aynı üniversiteden almıştır.


Dokuz yıldır Bakü Devlet Üniversitesi'nde öğretim görevlisi olarak çalışan Sayın Baş, halen Doğu Dilleri ve Edebiyatlarını Araştırma Fakültesi, Arap Dili ve Edebiyatı Bölümü'nde vazifesini sürdürmektedir.

Akademik kariyerini eğitim sahasında yapmasına rağmen, aynı zamanda bir araştırmacı, yazar, işadamı, sanayici ve tüccar olan Prof. Dr. Haydar Baş'ın hayatından bazı kesitler şöyledir:
a) Mefkureci Öğretmenler Derneği'nin Trabzon Şubesi Başkanlığını yapmıştır.
b) Beş yıl Devlet Liselerinde, iki yıl Ticaret Liselerinde ve İmam Hatip Liselerinde olmak üzere yedi öğretim yılı öğretmenlik yapmıştır.
c) İPA A.Ş.'nin Bölge Müdürlüğünü yürütmüştür.
d) BAŞ Şirketler Grubunun, BAŞ Çelik Fabrikalarının, BAŞ Ticaret A.Ş.'nin ve BAŞ Isı Sanayi'nin kurucusudur.
e) Halen başyazarlığını yapmakta olduğu İCMAL, ÖĞÜT ve MESAJ dergilerinin kurucusudur.
f) Milli Basın Kurultayları'nı tertip eden Basın Kurulu'nun başkanıdır.
g) Bağımsız Türkiye Partisi'nin (BTP) Genel Başkanı'dır.
Kendisi Fransızca, Arapça, Farsça ve Azerice bilmektedir.

Prof. Dr. Haydar Baş'ın görüşleri ve tezleri dünyada ve Türkiye'de çeşitli üniversitelerde lisansüstü tezlere ve akademik araştırmalara konu edilmiştir.

-) Illinois Universitesi (University of Illinois at Urbana- Champaign) Intensive English Institute "Prof. Dr. Haydar BAŞ" Urbana-2001
-) Dallas Üniversitesi İşletme Fakültesi. "An Alternative Prescription to the IMF's Model for Economic Growth in Turkey (IMF Metoduna Alternatif olarak Türkiye'deki Ekonomik Büyümeye bir Reçete)" Dallas-2002
-) ODTÜ (Saciology of Religion Fall Semester 1993 İCMAL, 1994)
-) Sakarya Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Sosyoloji Bölümü (Haydar Baş'a göre İdeal İnsan ve İdeal İnsanın Topluma Yansıması, 1999)
-) Erciyes Üniversitesi İlahiyat Fakültesi (Prof. Dr. Haydar Baş ve Tasavvuf, 1993)
-) Uludağ Üniversitesi İlahiyat Fakültesi (Prof. Dr. Haydar Baş'ın Tasavvufî Görüşleri, 1997)

Fikir ve tezlerindeki bilimsel tutarlılığı ve isabeti, tarihi süreç içerisinde her zaman müşahade edilen Sayın Baş'ın, Türkiye ve dünyadaki gelişmelerle alakalı bazı önemli çıkışları şunlardır:

Prof. Dr. Haydar Baş, "Milli Birlik ve Beraberliğin Temel Unsurları" isimli konferanslar dizisiyle Türkiye'de ve Avrupa'da milli birlik ve beraberliğin önemini anlatmıştır.

Türkiye'nin AB üyeliğinin çokça gündem edildiği 1980'li yıllarda akademik çevrelerin ve iş dünyasının kesin gözüyle baktığı üyeliğimiz ile ilgili olarak, yalnızca Sayın Baş farklı bir yorumda bulunmuştur. 1986 yılında Berlin'de "AB Topluluğu bizi aralarına kabul etmeyecektir" tezini savunmuştur. Yıl, 2004 Türkiye halen üyelik müzakereleri için dahi tarih alamamıştır.
90'lı yılların başında ülkemizdeki politikacılar ve aydınlar, Gümrük Birliği'ne girişimizi bir zafer olarak gösterirken; Prof. Dr. Haydar Baş, "AB'ye girmeden, Gümrük Birliği'ne dahil olmak Türkiye'nin aleyhinedir" demiştir. Her yıl 20 milyar doların üstünde dış ticaret açığı veren ülkemiz, Gümrük Birliği'nden dolayı 150 milyar dolara yakın zarar etmiştir.

Özellikle 2000 yılından sonra kronikleşen ekonomik kriz ve enflasyon ortamından çıkışı IMF ve Dünya Bankası'nın talimatları ve kredileri ile aşma çabasındaki siyasi iradeye tek yanıt da Prof. Dr. Haydar Baş'tan gelmiştir: "Mevcut ekonomi politikalarıyla enflasyonun düşmesi mümkün değildir. Bu gidişatla Türkiye'yi batıracaklar. Türk coğrafyasını pazarlık konusu haline getirecekler." Ülkemizin siyasi ve iktisadi talepler doğrultusunda bugün taşındığı nokta Prof. Dr. Haydar Baş'ın tespitleriyle aynı istikamettedir.

Amerika'nın 1991 yılındaki Irak çıkarmasında, o tarihte "Bu çıkarma her ne kadar Irak'a yapılıyorsa da nihai hedef Türkiye'yi parçalamaya yöneliktir" şeklinde ikazda bulunmuştur. Bugün hayata geçirilen ABD'nin Büyük Ortadoğu Projesi'nden maksat da budur. İslam coğrafyasını ele geçirmek, Türkiye coğrafyasını parçalamaktır.

Son dönemde, özellikle ülkemizin siyasi, kültürel ve stratejik kuşatma altına alınması, ekonomik kriz ve çıkış yolları üzerine eserler veren Prof. Dr. Haydar Baş'ın basılmış ve basılmakta olan eserleri şunlardır:

1- Milli Ekonomi Modeli ve
Kalkınma Projeleri
2- Dar Bölge Yaygın Kalkınma Modeli
3- Dini ve Milli Bütünlüğümüze
Yönelik Tehditler
4- Veda Hutbesinde İnsan Hakları
5- İslam'da Kadın Hakları
6- Alemlere Rahmet
Hz. Muhammed (sav)
7- Makalat
8- Mektubat
9- İslam ve Mevlana
10- İslam'da Zikir
11- İslam'da Tevhid
12- İman ve İnsan
13- İnsanı Kamil ve Nefs Mertebeleri
14- Hacc'ın Hikmetleri
15- Hikmetin Sırları
16- Dua ve Evrad
17- Hıristiyanlık ve Yahudilik
18- Din Tahripçilerine
Kur'anı Kerim'in Cevabı
19- Birliğe Doğru
20- Veda Hutbesi ve
Evrensel Beyanname
21- Nefs Terbiyesi
22- Varoluşun Gayesi: Zikrullah

Prof.Dr.Haydar Baş'a layık görülen uluslar arası ödüllerden bazıları
-) Dünya Barışına, İnsan Haklarına ve Ekonomiye katkılarından ötürü verilen Saygın Liderlik Ödülü. Amerikan Biyografi Enstitüsü, bu ödülle Prof. Dr. Haydar Baş'ı "Uluslararası Seçkin Liderler Ansiklopedisi"nin 5. baskısında yer almak üzere seçmiştir.
-) İnsan haklarına yapmış olduğu hizmetlerden dolayı verilen Şeref Sertifikası. Bu sertifika Uluslararası Biyografi Merkezi tarafından verilmiştir.
-) "1994 Zirvede Kim Kimdir" ödülü. Bu sertifika Amerikan Biyografi Enstitüsü tarafından yılda bir kere, belli sahada hizmet veren sadece bir ilim adamına verilmektedir.
-) Modern Ekonomik Görüşe hizmetlerinden dolayı verilen Uluslararası Liyakat Topluluğu Sertifikası. Bu ödül Uluslararası Biyografi Merkezi'nce verilmiştir.
-) İletişim Endüstrisine katkılarından dolayı verilen Saygın Liderlik Ödülü. Amerikan Biyografi Enstitüsü tarafından layık görülmüştür.
-) Uluslararası Araştırmacı Üyelik Ödülü. Amerikan Biyografi Enstitüsü tarafından verilen bu madalya, yapmış olduğu bilimsel araştırmalar ve Modern Ekonomik Görüşe olan hizmetleri nedeniyle enstitünün araştırmacı üyesi olduğunu belgelemektedir.
-) Uluslararası Liyakat Topluluğu Excellantia (Mükemmel Şahsiyet) Ödülü: Bu ödül bulundukları ülkelerde Uluslararası Biyografi Merkezi'ni yaşamları, şahsiyetleri ve sosyal ilişkileri ile temsil eden ilim adamlarına verilmektedir. İslami ilimlere, insan haklarına ve modern ekonomik görüşe hizmetlerinden ötürü Uluslararası Liyakat Topluluğu Sertifikası/International Biographical Centre, Cambridge/ENGLAND.
-) "1994 Yılın Adamı" Sertifikası/American Biographical Institute, North Carolina, USA.
-) Uluslararası Liyakat Topluluğu Üyeliği/ Merkezi Cambridge İngiltere'de bulunan Uluslararası Biyografi Merkezi tarafından verilen özel bir şeref üyeliğidir. Bu üyelik Prof. Dr. Haydar Baş'ın, dünyada sadece 500 üyesi bulunan topluluğun temel üyelerinden biri olduğunun bir göstergesidir. International Biographical Centre, Cambridge, England.
Bu konu yada mesaj "www.turkishajan.com" sitesine aittir.
eminecik isimli Üye şimdilik offline konumundadır Alıntı ile Cevapla
Alt 27 Eylül 2009, 03:15   #2 (permalink)
beklenen yolcu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 • Teğmen
 • Üyelik tarihi: 27 Eylül 2009
 • Mesajlar: 3
 • Konular: 0
 • Ettiği Teşekkür: 0
  0 Mesajında 0 Kez Teşekkür Aldı
Standart

Cevap: Prof. Dr. Haydar Baş Kimdir?

Cevap: Prof. Dr. Haydar Baş Kimdir?

Haydar Baş akademik ünvanlarını rüşvetle ünvan alınan ülkeden alması şüpheleri üzerinde topluyor. Azerilerin kendileri bile üniversitelerinde rüşvetin çok yaygın olduğunu itiraf ediyorlar.

Haydar Baş ünvanlarını Necmettin Erbakan gibi iş ahlakının, dürüstlüğün geçerli olduğu, rüşvetin olmadığı Almanya'dan alsaydı saygıyla karşılanır şüphelerden uzak dururdu.

Ayrıca aşağıdaki yazıyı dikkatinize sunarım:"İçişleri Bakanlığı, Başbakanlığın onayı ile Haydar Baş’ın profesör unvanı kullanmasıyla ilgili olarak inceleme yaptı. İncelemenin ardından YÖK’e gönderilen raporda, konunun 2547 sayılı yasanın 28 ve 29. maddelerine aykırı olduğu belirtilerek, şu görüşlere yer verildi:
"1995 yılında Azerbaycan’dan Haydar Baş’a ‘Profesör Elmi adı verilmiştir’ dendiği ancak bu belgenin içeriğinin anlaşılamadığı, Haydar Baş’ın Resmi Gazete’de Prof. Dr. unvanıyla Orman Bakanlığı Müşavirliği’ne atandığı, bakanlığa verdiği dilekçelerde bu unvanı kullandığı; Yeni Mesaj gazetesinin başyazarı olarak aynı unvanı kullandığı incelendi. Ayrıca Baş’ın Prof. Dr. unvanıyla 10 kitap yazdığı, kitap satışlarının İlmi Araştırmalar Vakfı tarafından ya da elden yapıldığı anlaşıldı. Baş’ın yine aynı unvanla Mesaj ve Meltem TV’lerde program yaptığı incelendi. Haydar Baş’ın Türkiye’de ve dış ülkelerde bir akademik kariyeri kazanmadan "Prof. Dr." unvanını her yerde ve her alanda kullandığı incelendiğinden 2547 sayılı kanunun 28 ve 29. maddeleri uyarınca YÖK Başkanlığı’nca ve Cumhuriyet Başsavcılığı’nca değerlendirilmesi gerektiği sonuç ve kanaatine varılmıştır.""
Kaynak: [Bu Linki Görüntüleyebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olmak İçn Tıklayınız]
Bu konu yada mesaj "www.turkishajan.com" sitesine aittir.
beklenen yolcu isimli Üye şimdilik offline konumundadır Alıntı ile Cevapla
Alt 06 Ekim 2009, 17:30   #3 (permalink)
smhll - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 • Teğmen
 • Üyelik tarihi: 06 Ekim 2009
 • Mesajlar: 1
 • Konular: 0
 • Ettiği Teşekkür: 0
  0 Mesajında 0 Kez Teşekkür Aldı
Standart

Cevap: Prof. Dr. Haydar Baş Kimdir?

Cevap: Prof. Dr. Haydar Baş Kimdir?

Prof.Dr.Haydar Baş Bey'e yapılan iftiralardan sadece bir kaç bunlar.Çünkü;Akçaabat'a ilk geldiğim senelerde bize de Akçaabatlılar çeşit çeşit dedikodularını anlattılar.Yalnız onların bu hakaretleri O'na olan ilgimi artırdı.Medyadan Haydar Bey'i takip etmeye başladım.Ben 14 sene Akçaabat'ta kaldım ve 14 sene önceki anlattıkları bugün gerçek olmaya başladı.AB'ye almazlar dedi, almadılar;ABD'nin amacı Kürdistan'ı kurmak dedi,bugün DTP'liler Kürdistan'dan bahsediyor.Sonuçta O'nun çok önemli bir insan olduğunu anladım.O yıllarda,yani on sene evvelinde falan,Akçaabatlılar sokaklarda Haydar Bey'le dalga geçiyorlardı.Bugün o dalga geçtikleri musibet başlarına geçti.Çünkü Prof.Dr.Haydar Baş Bey geleceği iyi tahlil yapıyor.Bugün bu işsizliklerin artacağını çok iyi biliyordum;çünkü,O, yıllar önceki konuşmalarında bu ekonomik modelin ekonomimizi yok edeceğini anlatmıştı.O'nun Milli Ekonomi Modeli projesi kapitalizmden sonra "national economy model" adıyla Dünya litaratürüne girdi.Bugün oskar aday adayı olan bir Türk filminden saatlerce övgüyle bahseden medya bunu tek satır bile haber yapmaktan kaçınmıştır.O'nun tüketime dayalı ekonomi projesi Avrupa ve Amerika tarafından da ilgi görmüş;kısmen uygulanmış ve de olumlu neticeler almıştır. Bugün Deniz Gökçek'in ve bazı ünlülerin reklam filminde oynadıkları "tüketin ekonomiye can verin" sözünü yıllar önce " ben tükketim eksenli bir ekonomi modeli yazdım,tükettikçe ekonomimiz kalkınacak,tükettikçe üretim artacak" diyen Haydar Bey'den esinlendikleri inkar edilemez bir gerçektir. [Bu Linki Görüntüleyebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olmak İçn Tıklayınız]
Bu konu yada mesaj "www.turkishajan.com" sitesine aittir.

Konu smhll tarafından (06 Ekim 2009 Saat 17:32 ) değiştirilmiştir.. Sebep: renklendirme hatası
smhll isimli Üye şimdilik offline konumundadır Alıntı ile Cevapla
Alt 13 Ekim 2009, 00:04   #4 (permalink)
beklenen yolcu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 • Teğmen
 • Üyelik tarihi: 27 Eylül 2009
 • Mesajlar: 3
 • Konular: 0
 • Ettiği Teşekkür: 0
  0 Mesajında 0 Kez Teşekkür Aldı
Standart

Cevap: Prof. Dr. Haydar Baş Kimdir?

Cevap: Prof. Dr. Haydar Baş Kimdir?

Alıntı:
smhll Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Prof.Dr.Haydar Baş Bey'e yapılan iftiralardan sadece bir kaç bunlar.Çünkü;Akçaabat'a ilk geldiğim senelerde bize de Akçaabatlılar çeşit çeşit dedikodularını anlattılar.Yalnız onların bu hakaretleri O'na olan ilgimi artırdı.Medyadan Haydar Bey'i takip etmeye başladım.Ben 14 sene Akçaabat'ta kaldım ve 14 sene önceki anlattıkları bugün gerçek olmaya başladı.AB'ye almazlar dedi, almadılar;ABD'nin amacı Kürdistan'ı kurmak dedi,bugün DTP'liler Kürdistan'dan bahsediyor.Sonuçta O'nun çok önemli bir insan olduğunu anladım.O yıllarda,yani on sene evvelinde falan,Akçaabatlılar sokaklarda Haydar Bey'le dalga geçiyorlardı.Bugün o dalga geçtikleri musibet başlarına geçti.Çünkü Prof.Dr.Haydar Baş Bey geleceği iyi tahlil yapıyor.Bugün bu işsizliklerin artacağını çok iyi biliyordum;çünkü,O, yıllar önceki konuşmalarında bu ekonomik modelin ekonomimizi yok edeceğini anlatmıştı.
Bunları ben de biliyiorum. Bunları bilmek için süper bir insan olmaya gerek yok. Ortalama zekaya sahip ve gündemi ortalama derecede takip eden ve ortalama tahsil sahibi olan herkes bilir.
Haydar Baş Hocanızın çok büyük bir iş mi başardığınızı sanıyorsunuz?

Alıntı:
smhll Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
O'nun tüketime dayalı ekonomi projesi Avrupa ve Amerika tarafından da ilgi görmüş;kısmen uygulanmış ve de olumlu neticeler almıştır. Bugün Deniz Gökçek'in ve bazı ünlülerin reklam filminde oynadıkları "tüketin ekonomiye can verin" sözünü yıllar önce " ben tükketim eksenli bir ekonomi modeli yazdım,tükettikçe ekonomimiz kalkınacak,tükettikçe üretim artacak" diyen Haydar Bey'den esinlendikleri inkar edilemez bir gerçektir. [Bu Linki Görüntüleyebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olmak İçn Tıklayınız]
Demek ki Deniz Gökçe de Haydar Baş gipi bilmiyor! Üretmeden tüketenler iflas etmeye mahkumdur. Tüketime, israfa dayanan ekonomiler çökmeye mahkumdur.

Tüketelim ama israfa kaçmadan, tüketelim ama önce üretelim, ihraç edelim, tasarruf edelim. Teüketelim ama gerçekten ihtiyacımız varsa. İhtiyacımız yoksa tüketmek islama aykırıdır. Allah müsrifleri sevmez.

Tüketime dayalı ekonomi kapitalist sistemin ürünüdür. İslâmi ekonomik sistem tüketmeye dayalı mı? Önce bunu sorgulayın siz!

Alıntı:
smhll Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Prof.Dr.Haydar Baş Bey'e yapılan iftiralardan sadece bir kaç bunlar.Çünkü;Akçaabat'a ilk geldiğim senelerde bize de Akçaabatlılar çeşit çeşit dedikodularını anlattılar.Yalnız onların bu hakaretleri O'na olan ilgimi artırdı.Medyadan Haydar Bey'i takip etmeye başladım.
Haydar Baş'ın medyasından takip ederseniz Haydar Baş'ın elemanı olursunuz. Bir de Haydar Baş karşıtı medyaya da bakınız.

Sen onu bunu bırak da şuna cevap ver: Azeriler bile ülkelerinde rüşvetle üniversite diplomaları almanın kolay olduğunu anlatırken senin hocan neden Azerbaycan yerine örneğin Almanya'dan diplomalarını, akademik ünvanlarını almıyor. Asıl sen buna cevap ver.

Hocanı sevebilrsin ama hakikati hocandan daha çok sev!
Bu konu yada mesaj "www.turkishajan.com" sitesine aittir.

Konu beklenen yolcu tarafından (13 Ekim 2009 Saat 07:17 ) değiştirilmiştir..
beklenen yolcu isimli Üye şimdilik offline konumundadır Alıntı ile Cevapla
Alt 19 Ekim 2009, 15:12   #5 (permalink)
eminecik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 • Teğmen
 • Üyelik tarihi: 14 Eylül 2009
 • Mesajlar: 17
 • Konular: 3
 • Ettiği Teşekkür: 0
  1 Mesajında 1 Kez Teşekkür Aldı
Standart

Cevap: Prof. Dr. Haydar Baş Kimdir?

Cevap: Prof. Dr. Haydar Baş Kimdir?

Beklenen yolcudan beklenen cevap.
Haydar Baş adı ne zaman geçse bilindik söylemler, İftiralar, karalamalar.
İnsana sormazlar mı? yahu Profluk parayla madem hadi git al gel. göster.
Güldürmeyin insanları artık. Varsa ortada kusur kabahat, bu memlekette mahkemede var hukukta.
Verirsiniz mahkemeye olur biter.
Ama olmadı işte. Profluğunun bile sahte olduğunu ispat edemediler, iftira olarak kaldı.
Ama mahkemeden hukuktan korkanların da Amerikalarda yaşadığını görmekteyiz.

Sayın beklenen... araya şıkıştırdığınız ifadelerle kendinizi çok mu koik sanıyorsunuz.
Saygılar, adam gibi tartışabilenler için...
Bu konu yada mesaj "www.turkishajan.com" sitesine aittir.

Konu eminecik tarafından (19 Ekim 2009 Saat 15:17 ) değiştirilmiştir..
eminecik isimli Üye şimdilik offline konumundadır Alıntı ile Cevapla
Alt 25 Ekim 2009, 20:23   #6 (permalink)
mailyasak1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 • Teğmen
 • Üyelik tarihi: 25 Ekim 2009
 • Mesajlar: 1
 • Konular: 0
 • Ettiği Teşekkür: 0
  0 Mesajında 0 Kez Teşekkür Aldı
Standart

Cevap: Prof. Dr. Haydar Baş Kimdir?

Cevap: Prof. Dr. Haydar Baş Kimdir?

beklenen yolcu

dur yolcu ! seni bekliyoruk genelde bu tarz yorumları dikkate almam ama şanslısın keyifli günümdeyim neyse tüketim felan bişiler demişsin Allah aşkına ne müsrifi ne tasarrufu don yok don daha tasarruf diyorsun asgari ihtiyaçlar temin edilemezken nenin tasarrufu be mübarek kardeşim dünya insanının yüzde yirmisi yüzde seksenlik dilimi paylaşırken gerikalanı yüzde yirlimik bölüm için savaşıyo neyse konu başlığına bişiler sölemek gerekirse işletme okudum iktisat dersleri gördüm ekonomiden anlarım yanı bu haydar baş ın modeli ekonomiyi yeniden ele alıp orjinal yorumlar getrmesi beni kendine hayran bıraktı mükemmel derecede gerçekçi ve etkileyici neyse bilmeden kemal derviş gibi tasarruf tasarruf diye ezbere konuşmayı bırakmak lazım saygılar.
Bu konu yada mesaj "www.turkishajan.com" sitesine aittir.
mailyasak1 isimli Üye şimdilik offline konumundadır Alıntı ile Cevapla
Alt 01 Kasım 2009, 19:03   #7 (permalink)
ЯєчOś¢uяO♦™
ЯєчOś¢uяO♦™ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 • Mesajlar: n/a
 • Konular: 11995
Standart

Cevap: Prof. Dr. Haydar Baş Kimdir?

Cevap: Prof. Dr. Haydar Baş Kimdir?

siyasi aRenaya döNmüs buRa yoRum yoK!
Bu konu yada mesaj "www.turkishajan.com" sitesine aittir.
Alıntı ile Cevapla
Alt 21 Aralık 2009, 00:04   #8 (permalink)
beklenen yolcu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 • Teğmen
 • Üyelik tarihi: 27 Eylül 2009
 • Mesajlar: 3
 • Konular: 0
 • Ettiği Teşekkür: 0
  0 Mesajında 0 Kez Teşekkür Aldı
Standart

Cevap: Prof. Dr. Haydar Baş Kimdir?

Cevap: Prof. Dr. Haydar Baş Kimdir?

Alıntı:
eminecik Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Beklenen yolcudan beklenen cevap.
İnsana sormazlar mı? yahu Profluk parayla madem hadi git al gel. göster.
Haram işlere, alangirli işlere -param bile olsa- karşı olduğumdan gidip almam

Alıntı:
eminecik Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Beklenen yolcudan beklenen cevap.
Ama mahkemeden hukuktan korkanların da Amerikalarda yaşadığını görmekteyiz.
Amerikaya gideni de onaylamıyorum Haydar Baş'ı da onaylamıyorum.

Sen onu bırak da önceki sorduğum soruya neden cevap vermedin? Yani Haydar Baş neden doktorasını profluğunu Almanya'dan almaz da rüşvetin yaygın olduğu Azerbaycan'dan almış. Yanlış anlamayın: Ben Haydar Efendinin rüşvetle aldığını iddia etmiyorum.
Bu konu yada mesaj "www.turkishajan.com" sitesine aittir.
beklenen yolcu isimli Üye şimdilik offline konumundadır Alıntı ile Cevapla
Alt 28 Mart 2013, 00:48   #9 (permalink)
HTaskin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 • Teğmen
 • Üyelik tarihi: 27 Mart 2013
 • Mesajlar: 2
 • Konular: 0
 • Ettiği Teşekkür: 0
  0 Mesajında 0 Kez Teşekkür Aldı
Standart

Cevap: Prof. Dr. Haydar Baş Kimdir?

Cevap: Prof. Dr. Haydar Baş Kimdir?

Lütfen arkadaşlar kendimize gelelim, sizin o küçümsediğiniz hatta sahte olduğunu düşündüğünüz profluğu Haydar Baş Milli Ekonomi Modeli ile aldı. Milli Ekonomi Modeli ise kullanıyor ve kullandığından beri ayaklandı( biliyosunuz 95 lerden beri sosyalizm battı sovyetler dağıldı ama rusya 2005 de düzelmeye başladı) Rusya yı ayağa kaldırıp dünyayı tek kutupiki kutuba geçirmiş bi model, kapitazlizm i de sosyalizmi de...Bu arada yanlış söylüyosunuz önce bir Milli Ekonomi Modeli'nin kitabını okuyun . Kapitalizm ve Sosyalizm der ki : Kaynaklar sınırlı, ihtiyaçlar sınırsızdır. MEM der ki : İhtiyaçlar sınırlıdır kaynaklar sınırsızdır. Kapitalizm der ki : Ucuza üret yani üretime dayalı modeldir bunlar. MEM der ki : tüketeceğin kadar üret , ama onu da tüket yani tüketime dayalıdır.
Batmış bir milleti kaldıran bir modelden almıştır profluğu Haydar Baş. yani kesinlikle sahte değildir.
Bu konu yada mesaj "www.turkishajan.com" sitesine aittir.
HTaskin isimli Üye şimdilik offline konumundadır Alıntı ile Cevapla
Alt 28 Mart 2013, 01:46   #10 (permalink)
HTaskin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 • Teğmen
 • Üyelik tarihi: 27 Mart 2013
 • Mesajlar: 2
 • Konular: 0
 • Ettiği Teşekkür: 0
  0 Mesajında 0 Kez Teşekkür Aldı
Standart

Cevap: Prof. Dr. Haydar Baş Kimdir?

Cevap: Prof. Dr. Haydar Baş Kimdir?

Çünkü Azerbaycan da Türk memleketi
Bu konu yada mesaj "www.turkishajan.com" sitesine aittir.
HTaskin isimli Üye şimdilik offline konumundadır Alıntı ile Cevapla
Yeni Konu açCevapla

Etiketler
baş , haydar , kimdir , prof

Seçenekler
Stil Konuyu değerlendir
Konuyu değerlendir:Saat: 16:36.

Powered By vBulletin Version 3.x.x
Copyright ©2000 - 2008, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tüm Telif Hakları TurkishAjan'a Aittir © 2008 - 2011
TurkishAjan.Com/Net/Org l Turk Hack ve Güvenlik ForumlarıSitemiz; hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir. 5651 sayılı yasaya göre, site yönetiminin hukuka aykırı içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu sebeple sitemiz, "uyar ve kaldır" prensibini benimsemiştir. Yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahipleri veya meslek birlikleri abuse[at]turkishajan[dot]com mail adresinden yada İletişim bölümünden bizlere ulaşabilirler.


5, 6, 9, 12, 8, 11, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 216, 151, 19, 328, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 141, 28, 29, 30, 176, 31, 32, 33, 34, 36, 37, 38, 39, 197, 193, 192, 189, 198, 48, 49, 191, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 190, 59, 60, 61, 62, 63, 199, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 211, 85, 86, 97, 98, 179, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 110, 194, 195, 196, 188, 120, 121, 122, 271, 136, 142, 140, 143, 144, 145, 146, 147, 148, 149, 150, 152, 153, 154, 155, 156, 157, 158, 159, 160, 161, 162, 163, 164, 165, 166, 167, 168, 169, 170, 171, 172, 173, 174, 175, 177, 178, 180, 181, 182, 183, 184, 185, 186, 187, 200, 201, 214, 215, 219, 235, 236, 270, 218, 220, 221, 222, 223, 224, 225, 226, 227, 228, 229, 230, 234, 242, 240, 269, 272, 233, 268, 247, 237, 248, 238, 239, 241, 243, 244, 245, 246, 251, 249, 250, 252, 253, 254, 255, 256, 257, 258, 321, 259, 260, 261, 262, 263, 264, 265, 266, 267, 273, 275, 277, 278, 279, 280, 281, 282, 283, 292, 317, 319, 318, 316, 310, 311, 312, 313, 314, 320, 324, 323, 326, 327,